czwartek, 2 lipca 2015

Doskonały sos beszmalowy


Sos beszamelowy to dodatek, który sprawdza się w urozmaiceniu smaku wielu potraw. Dlatego też umiejętność jego przygotowania jest jedną z podstawowych, których warto się nauczyć. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Dobry i sprawdzony przepis na sos beszamelowy pozwoli stworzyć ten przydatny dodatek w kilka chwil. Z jego przygotowaniem poradzi sobie nawet osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z gotowaniem.


Sos beszamelowy o idealnej konsystencji oraz charakterystycznym smaku i aromacie może więc stać się Twoim znakiem rozpoznawczym. Wykorzystać go możesz do zapiekanek, sałatek, urozmaicenia smaku mięs oraz gotowanych warzyw. Jak więc widać jest to dodatek o wszechstronnym zastosowaniu. Tym bardziej więc warto poznać dobry przepis, który nauczy nas jego szybkiego i idealnego wykonywania.

Bazę sosu, co do której raczej nie ma sporów wśród mistrzów kuchni stanową mleko, masło i mąka. O ile jednak składniki te są standardowe, o tyle sprawa robi się - jak zawsze zresztą w sztuce kulinarnej - bardziej skomplikowana, gdy dochodzi do przyprawiania. Poza tak typowymi dodatkami jak sól i pieprz, standardowym dodatkiem do sosu beszamelowego jest gałka muszkatołowa. Użyć można także ziela angielskiego i listków laurowych, które pozwolą na uzyskanie bardziej wyrazistego smaku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz