czwartek, 28 kwietnia 2016

Smażenie mięs - techniki


Z reguły każdy smażąc mięso, posługuje się indywidualną techniką, dzięki której jest ono aromatyczne i odpowiednio miękkie. Wiadomo jednak, że technik tych jest całkiem sporo i tak naprawdę trudno jest wymienić wszystkie. Na szczęście można wspomnieć o kilku, tych najważniejszych lub po prostu najpopularniejszych.


Jedną z nich jest na pewno smażenie mięsa na niedużej ilości tłuszczu, co ma za zadanie ochronić je przed nadmiernym wsiąknięciem go. Wówczas danie jest mniej tuczące.

Inną metodą jest smażenie tak zwane głębokie lub inaczej zanurzeniowe. W ten sposób mięso praktycznie w całości bądź chociaż do połowy jest pokryte tłuszczem. Technika ta nie jest zbyt zdrowa, ale przez niektórych kucharzy, szczególnie w niektórych przypadkach jest wciąż stosowana.

Oczywiście do wymienionych technik dochodzi jeszcze smażenie beztłuszczowe, do których zwykle wykorzystuje się naczynia wysokogatunkowe wykonane ze stali nierdzewnej. Często stosuje się również naczynia pokryte nieprzywieralnymi powłokami. Zdaniem wielu kucharzy i osób, które na co dzień gotują w domu, smażenie bez tłuszczu nie zawsze jest udane. W związku z tym, aby mięso miało odpowiednią miękkość i smak, trzeba je stosownie usmażyć.

Do tego należy wykorzystać odpowiednie tłuszcze, oczywiście te najzdrowsze. Wielu ludzi z przyjemnością stosuje zwykłe oleje, na przykład rzepakowe. Inni zaś rozglądają się za nieco nowocześniejszymi produktami. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się hasło Smaż z Ramą. Jest to produkt przeznaczony do smażenia nie tylko mięs, ale też innych potraw. Jeśli chcecie znaleźć więcej informacji na temat tego produktu, zachęcam do zajrzenia na http://smazjakszefkuchni.blogspot.com/2016/04/z-rama-mozesz-smazyc-jak-szef-kuchni.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz