wtorek, 11 sierpnia 2015

Sałatka z tuńczykiem – pożywna i pyszna

Sałatki to nieodłączny element każdego imprezowego menu. Szczególną popularnością cieszy się sałatka z tuńczykiem, ze względu na charakterystyczny smak. Co więcej, można ją przygotowywać w przeróżnych wersjach, gdyż tuńczyk doskonale łączy się z różnymi dodatkami.

Sałatka z tuńczykiem to jednak doskonały pomysł nie tylko na uzupełnienie imprezowego menu. Może być ona pożywnym daniem na kolację, a w niektórych wariantach nawet zastąpić obiad. Idealnie nadaje się jako przekąska do pracy, jeśli połączymy ją z pożywnymi dodatkami. Może być kolorowa i atrakcyjnie podana, będzie stanowić cieszący się uznaniem dodatek do imprezowego menu. Warto przygotowywać ją z różnymi interesującymi dodatkami, które podkreślą smak tuńczyka. Tuńczyk jest dość wyrazisty, dlatego na pewno będzie znakomicie łączył się z różnymi warzywami. Mamy do wyboru wiele rodzajów tuńczyka – specjalny tuńczyk sałatkowy, rozdrobiony, w oleju, w sosie własnym itd. Puszka wystarczy, by dodać smaku sałatce.

Jeśli chcemy uzyskać lżejszą wersję, na pewno warto zdecydować się na tuńczyka w lekkim sosie. Można łączyć go choćby z takimi dodatkami, jak ogórki kiszone lub konserwowe, papryka konserwowa, jajka, ananas, kapusta pekińska, sałata. Baza tuńczykowej sałatki może być ryż, fasola, makaron, a nawet ziemniaki. To zależy od naszych indywidualnych upodobań. Z takimi dodatkiem sałatka stanie się bardziej pożywna. Można podać ją z sosem majonezowym lub zrobionym na bazie jogurtu. Wszystko w zależności od tego, czy ma być to sałatka lżejsza czy pożywniejsza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz